Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eduard Starkbauer TASR
23. augusta 2023, 11:25
Čas čítania 1:01

VIDEO: Vladimir Putin vzbudil rozruch, lebo si nevedel spomenúť, na ktorej ruke nosí hodinky. Hneď ožila teória o dvojníkoch

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Na video ruského prezidenta reagoval poradca ukrajinského ministerstva vnútra.

Nahrávka príhovoru Vladimira Putina zo summitu krajín BRICS vzbudila rozruch na sociálnych sieťach vďaka nenápadnému detailu. Ruský prezident sa síce na summite v Juhoafrickej republike osobne nezúčastnil, no prítomným nahral prejav. 

Vo videu si chce Putin v jednej chvíli skontrolovať hodinky a zistiť, aký je aktuálny čas, no zdanlivo zabudne, na ktorej ruke hodinky zvykne nosiť. Namiesto hodiniek sa teda zapozerá na prázdne zápästie bez hodiniek. 

Na internete sa v reakcii na video opäť rozbehli špekulácie o tom, že Putin používa dvojníka. Na videu možno vidieť, ako sa Putin pozrel na ľavú ruku, hoci hodinky nosí tradične na pravej. Následne sa v zjavnom zmätku poškriabe za uchom. 

Video zaujalo aj poradcu ukrajinského ministra vnútra Antona Geraščenka. Ten nahrávku zdieľal na Twitteri a zamyslel sa, čo sa stalo s Putinom. „Putin zabudol nosiť hodinky na pravej ruke. Alebo to nie je Putin? Čo sa to deje?“ skonštatoval.

Vopred nahratý prejav

Ruský prezident Vladimir Putin v prvý deň ekonomického summitu krajín skupiny BRICS, ktorý sa koná v Juhoafrickej republike, slovne útočil na Západ.

Vo vopred nahratom prejave, ktorý odvysielali na obrovských obrazovkách, kritizoval podľa neho „neoprávnené sankcie“ uvalené na jeho krajinu a vyhrážal sa trvalým zastavením vývozu ukrajinského obilia. 

20. októbra 2022, 16:30 Čas čítania 5:54 Ako funguje samovražedný dron Šahíd-136, ktorým Rusi zbombardovali centrum Kyjeva? Je to raketa pre chudákov, hovorí expert Ako funguje samovražedný dron Šahíd-136, ktorým Rusi zbombardovali centrum Kyjeva? Je to raketa pre chudákov, hovorí expert

Ruský prezident na summit nepricestoval, keďže na neho Medzinárodný trestný súd v Haagu vydal zatykač súvisiaci s vojnou na Ukrajine. Na trojdňovom stretnutí sa tak zúčastňuje na diaľku. Do skupiny krajín BRICS patrí Brazília, Rusko, India, Čína a JAR.

Domov
Zdieľať
Diskusia