Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. augusta 2023, 15:31
Čas čítania 0:50

Už o pár dní pribudne v ďalšej bratislavskej časti zóna regulovaného parkovania PAAS

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Od 25. septembra bude v ďalšej časti bratislavskej Petržalky možné parkovať iba s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného.

Mesto Bratislava spustí koncom septembra regulované parkovanie v ďalšej časti Petržalky. Bratislavský parkovací asistent (PAAS) zavedie 25. septembra na Dvoroch V, VI a v lokalite Šustekova. Na Facebooku o tom informuje bratislavský magistrát.


„Po tomto dátume bude možné v časoch regulácie v zóne parkovať už len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného,“ upozorňuje samospráva. Spoplatnená bude v časoch od 12.00 do 24.00 h cez pracovné dni sadzbou jedno euro za hodinu, cez víkendy a sviatky bezplatne.


Spolu so zavedením regulácie v tejto časti Petržalky dôjde k zmenám časov spoplatnenia v už spustenej petržalskej zóne Dvory IV, kde bude platiť od 25. septembra rovnaký čas regulácie od 12.00 do 24.00 h. „Tento čas bol zvolený spoločne s mestskou časťou aj na základe podnetov obyvateľov s cieľom posilniť reguláciu vo večerných hodinách a zjednotiť časy spoplatnenia v Petržalke,“ spresnil magistrát.


PAAS, ktorú bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica – Blumentál. V tomto roku pribudla zóna Centrum – Panenská v Starom Meste. Naplánované je aj rozšírenie PAAS aj do iných bratislavských mestských častí.

Domov
Zdieľať
Diskusia