Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. septembra 2023, 7:25
Čas čítania 0:49

Už vieme, koľko eur budeš musieť zaplatiť za vstup do Benátok. Mesto oznámilo, odkedy začne turistom účtovať nový poplatok

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podľa vedenia mesta nejde o zisk, pretože cena vstupenky pokrýva iba náklady vznikajúce v súvislosti s turizmom.

Benátky na jar budúceho roka spustia skúšobnú prevádzku systému predaja vstupeniek. Turisti za jednodňový vstup do historického talianskeho mesta zaplatia päť eur, uviedli v utorok miestne úrady.

„Regulácia množstva turistov počas istých období je nevyhnutná, no neznamená uzatvorenie mesta,“ vyhlásil starosta Benátok Luigi Brugnaro a dodal, že mesto bude vždy otvorené pre všetkých. Simone Venturini, člen mestskej rady pre oblasť turizmu, túto iniciatívu označil za priekopnícku.

Podľa Venturiniho nejde o zisk, pretože cena vstupenky pokrýva iba náklady vznikajúce v súvislosti s turizmom. „Snažíme sa nájsť rovnováhu medzi právami ľudí, ktorí tu žijú, pracujú a študujú, a ľudí, ktorí naše mesto navštevujú,“ dodal.

Vstupenky sa týkajú len časti turistov

Vstupenky si budú musieť zakúpiť iba turisti, ktorí v meste neprenocujú. Oslobodení od tejto povinnosti budú obyvatelia mesta, študenti, ľudia dochádzajúci za prácou a deti do 14 rokov. Od poplatku budú zrejme oslobodení aj obyvatelia Benátska, no je možné, že si tiež budú musieť rezervovať vstupenky.

6. februára 2024, 13:00 Čas čítania 2:41 SPIATOČNÉ LETENKY DO 55 EUR: Spríjemni si február výletom do Talianska, Severného Macedónska či na Malorku SPIATOČNÉ LETENKY DO 55 EUR: Spríjemni si február výletom do Talianska, Severného Macedónska či na Malorku

Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) koncom júla odporučila zaradiť Benátky na zoznam miest svetového dedičstva UNESCO v ohrození.

Benátkam podľa organizácie UNESCO hrozí „nenávratné poškodenie“ mnohými faktormi od klimatickej zmeny po masový turizmus. Odporúčaním sa bude zaoberať výbor Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO na svojom septembrovom zasadnutí v saudskoarabskom Rijáde.

Benátky chcú od jari 2024 zaviesť zásadné zmeny. Za jednodňový vstup do mesta zaplatia turisti 5 eur.
Benátky chcú od jari 2024 zaviesť zásadné zmeny. Za jednodňový vstup do mesta zaplatia turisti 5 eur. Zdroj: Unsplash/hitesh choudhary
Domov
Zdieľať
Diskusia