Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. septembra 2023, 9:20
Čas čítania 0:35

Na obľúbenej trase v Tatrách začali padať skaly. Záchranári varovali turistov, nebezpečný úsek radšej dočasne uzavreli

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Záchranári použili pri zásahu aj vrtuľník.

Horská záchranná služba až do odvolania neodporúča prechod cez Tri kopy v Západných Tatrách. V exponovanom úseku chodníka zabezpečenom reťazami došlo k uvoľneniu skaly. Záchranári o tom informujú na svojom webe.


Udalosť nahlásili turisti prechádzajúci turisticky značenou trasou cez Tri Kopy vo štvrtok 7. septembra v popoludňajších hodinách. Podľa HZS sa skala zachytila o kotvenie reťaze a ohrozovala bezpečnosť turistov.

Na miesto letel vrtuľník ministerstva vnútra. Posádka na miesto dopravila dvoch horských záchranárov aj s materiálom potrebným na odstránenie skaly, ktorú po zabezpečení miesta uvoľnili.


„Na mieste sa však nachádzajú aj ďalšie voľné skaly, pri ktorých hrozí uvoľnenie. Trasa cez Tri kopy je stále nebezpečná, keďže hrozí pád ďalších skál,“ priblížili z HZS. Počas zásahu požiadali horských záchranárov o pomoc dvaja českí turisti, ktorí sa nachádzali na Hrubej kope a z dôvodu vyčerpania neboli schopní zísť do údolia. Turistov letecky transportovali vrtuľníkom do ústia Žiarskej doliny, odkiaľ už pokračovali samostatne.

HZS
Zdroj: HZS
Domov
Zdieľať
Diskusia