Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
20. septembra 2023, 12:56
Čas čítania 0:36

PREHĽAD: Slovákov počas víkendu prekvapí prudká zmena počasia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Počasie sa na sklonku týždňa výrazne zhorší. Celé územie krajiny zasiahne studený front.

Počas víkendu sa počasie prechodne zhorší, budúci týždeň sa má opäť otepliť. Do konca týždňa sa očakáva prílev teplého vzduchu. V sobotu 23. septembra postúpi od západu cez Slovensko studený front a prinesie ochladenie. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na sociálnej sieti.

„Vo štvrtok a v piatok očakávame prevažne polooblačné počasie s malou pravdepodobnosťou na zrážky. Bude veľmi teplo, ale zároveň veterno, a to najmä v piatok pred studeným frontom,“ uviedol SHMÚ. Podotkol, že studený front v sobotu prinesie ochladenie aj veľkú oblačnosť. „Prechodne sa na viacerých miestach vyskytne dážď, prehánky, výnimočne aj búrky,“ dodal.

Meteorológovia očakávajú aj veľké teplotné rozdiely, pričom na západe má byť výrazne chladnejšie ako na juhovýchode Slovenska. Zmena počasia by podľa nich mala trvať krátko a v ďalších dňoch má byť opäť málo oblačnosti a zrážok, začne sa aj otepľovať. Priblížili, že budúci týždeň bude veľmi teplé počasie, ktoré bude rušené väčšinou hmlami či nízkou oblačnosťou.

Domov
Zdieľať
Diskusia