Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
21. septembra 2023, 13:20
Čas čítania 0:24

Alergici sa musia mať na pozore. V týchto okresoch ich počas jesene potrápi peľ najviac

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na celom území sa vo vysokej koncentrácii vyskytuje najmä peľ ambrózie.

Obyvateľov Trnavy, Bratislavy, Banskej Bystrice, Košíc a Žiliny trápi peľ invazívnej ambrózie a pŕhľavy. Najvyššie denné hladiny peľu pŕhľavy zachytili v Banskej Bystrici a v Bratislave, upozornil portál Zregiónu.sk s odvolaním sa na informácie úradu verejného zdravotníctva.

„Prebiehajúca sezóna ambrózie prešla svojím druhým vrcholom. Predpokladáme, že jej peľ v ovzduší bude dosahovať alergiologicky významné hladiny na celom území Slovenska. Denné koncentrácie peľu pŕhľavy majú klesajúcu tendenciu,“ vyjadrila sa Janka Lafférsová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

Mnohých alergikov naďalej trápi peľ zo súvislých žltých porastov inváznej zlatobyle z čeľade astrovitých, ktoré sa vyskytujú najmä na neudržiavaných plochách či pozdĺž železničných tratí. 

Domov
Zdieľať
Diskusia