Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adam Novosad
27. septembra 2023, 8:33
Čas čítania 0:44

Jeden z posledných prieskumov: Progresívne Slovensko rastie, Smer by tesne vyhral voľby. Sme rodina by vypadla z parlamentu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Smer by tesne vyhral voľby pred Progresívnym Slovenskom.

Voľby do Národnej rady by v septembri vyhral Smer-SD so ziskom 20,6 percenta hlasov. Nasleduje hnutie Progresívne Slovensko (PS) s 19,8 percenta a Hlas-SD s 11,9 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N.


Do parlamentu by sa dostali aj koalícia OĽaNO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (8,2 percenta), ktorá na vstup do parlamentu potrebuje najmenej sedem percent. Nasleduje Republika (7,6 percenta) a SaS so ziskom sedem percent hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH (5,9 percenta) a SNS (5,7 percenta).


Pred bránami parlamentu by zostali Sme rodina so ziskom štyroch percent, Aliancia – Szövetség (3,4 percenta), Demokrati (3,3 percenta), Kotlebovci – ĽS Naše Slovensko (1,6 percenta). Menej ako jedno percento by mali Modrí, Most-Híd (0,6 percenta) a Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana (0,1 percenta). Zvyšné strany by získali spolu 0,4 percenta hlasov.


Smer-SD by získal v parlamente 36 mandátov, PS 34. Hlas by mal 21 poslancov, koalícia OĽaNO a priatelia 14 a Republika 13. SaS by získala 12 kresiel, SNS a KDH zhodne po desať mandátov.


Prieskum bol vykonaný na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov 22. až 25. septembra.

Domov
Zdieľať
Diskusia