Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. októbra 2023, 13:16
Čas čítania 1:13

Slovensko je ideálnou krajinou na home office. Medzi stovkou krajín sme obstáli veľmi dobre, v jednom kritériu sme najlepší

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Spoločnosť NordLayer zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou hodnotila 108 krajín a zostavila rebríček najlepších a najhorších krajín na prácu z domu.

Slovensko obsadilo desiatu priečku v rebríčku najlepších krajín na prácu na diaľku. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti NordLayer, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou. Oproti minulému roku tak Slovensko postúpilo o šesť miest vyššie.

Spoločnosť NordLayer minulý rok vytvorila globálny index práce na diaľku (GRWI), ktorý odhaľuje najlepšie a najhoršie krajiny na prácu na diaľku z hľadiska štyroch rôznych kritérií: kybernetická bezpečnosť, ekonomická bezpečnosť, digitálna a fyzická infraštruktúra a sociálna bezpečnosť.

Špičkou sú západné krajiny 

Tento rok spoločnosť NordLayer hodnotila 108 krajín v porovnaní so 66 v minulom roku. Podľa tohtoročných údajov medzi desať najlepších na prácu na diaľku patrilo Dánsko, Holandsko, Nemecko, Španielsko, Švédsko, Portugalsko, Estónsko, Litva, Írsko a Slovensko.
Podľa NordLayeru pri tohtoročnom hodnotení bol pozoruhodný najmä výkon Slovenska v oblasti kybernetickej bezpečnosti, kde sa umiestnilo na prvom mieste v celosvetovom meradle.


Faktory ekonomickej bezpečnosti, ako je atraktívnosť cestovného ruchu (13. miesto) a znalosť angličtiny (17. miesto), sú jasnými silnými stránkami, ktoré odrážajú priaznivé prostredie pre pracovníkov na diaľku.

Niektoré stránky musíme zlepšiť

Napriek silným stránkam v kybernetickej bezpečnosti je infraštruktúra Slovenska na 26. mieste. Pokiaľ ide o ekonomickú bezpečnosť, krajina potrebuje riešiť vyššie životné náklady (54. miesto) a priestor na zlepšenie zdravotnej starostlivosti (41. miesto), aby zvýšila svoju atraktívnosť pre odborníkov, ktorí pracujú na diaľku.


V oblasti digitálnej a fyzickej infraštruktúry Slovensko čelí výzvam v oblasti kvality internetu (43.), elektronickej infraštruktúry (29.), elektronickej verejnej správy (58.) a fyzickej infraštruktúry (40.). V dimenzii sociálnej bezpečnosti sú inkluzívnosť (38. miesto) a bezpečnosť (23. miesto) nižšie, čo poukazuje na oblasti, na ktoré sa treba zamerať a zlepšiť ich.


Poradie Slovenska v Global Remote Work Index odzrkadľuje výbornú pozíciu v oblasti kybernetickej bezpečnosti a dostupnosti internetu, ako aj oblasti, ktoré je potrebné zlepšiť, od digitálnej infraštruktúry cez životné náklady a sociálnu inkluzivitu. Výsledky tak podčiarkujú pozíciu Slovenska ako významnej destinácie na prácu na diaľku s príležitosťami na ďalšie zlepšenie.

home office
Zdroj: PickPik
Domov
Zdieľať
Diskusia