Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
14. decembra 2023, 12:05
Čas čítania 0:52

Fico ide do konfliktu so šéfom NATO: so Stoltenbergom majú opačný názor na pomoc Ukrajine

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Fico sa stretol so šéfom NATO pred začatím dvojdňového summitu EÚ v Bruseli.

Robert Fico tvrdí, že názory Slovenska a NATO o vojenskej pomoci Ukrajine sa rozchádzajú, lebo slovenská vláda neverí, že to pomôže vyriešiť situáciu na Ukrajine. Povedal to na tlačovej besede s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Jensom Stoltenbergom. Šéf NATO však zdôraznil, že zastavenie vojenskej pomoci Kyjevu vojnu na Ukrajine neskráti, ale ju, naopak, predĺži.


Fico sa stretol so šéfom NATO pred začatím dvojdňového summitu EÚ v Bruseli.
Slovenská vláda trvá na tom, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie, povedal slovenský premiér. Dodal, že v tomto smere mu chýba akákoľvek mierová iniciatíva či už zo strany EÚ, alebo NATO. 

Ruská agresia pokračuje 

Podľa Stoltenberga v súčasnosti neexistujú náznaky, že sa ruský prezident Vladimir Putin pripravuje na mier. Naopak, zdá sa, že Kremeľ sa pripravuje na dlhú vojnu, upozornil.

Šéf NATO poukázal na zvýšenú produkciu zbraní v Rusku, ktoré sa v súvislosti s ich dodávkami čoraz viac obracia na Čínu a Severnú Kóreu. Zdôraznil, že NATO nie je súčasťou konfliktu, ale podporuje právo Ukrajiny na sebaobranu.


Ak Putin na Ukrajine zvíťazí, existuje podľa Stoltenberga reálne riziko, že ruská agresia sa tam neskončí. Podpora členov Aliancie pre Ukrajinu nie je charita, ale investícia do našej obrany, povedal.


Fico podľa vlastných slov dúfa, že rozdielne názory slovenskej vlády a NATO na vojnu na Ukrajine neskomplikujú konštruktívny dialóg medzi Slovenskom a Severoatlantickou alianciou.

Domov
Zdieľať
Diskusia