Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
18. decembra 2023, 9:30
Čas čítania 0:31

MAPA: Slováci majú najviac sviatkov v celej Európe, zrušenie jedného riešenie neprinesie. Odborníci upozorňujú na problém

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zrušenie štátneho sviatku a 17 iných opatrení má podľa vlády Slovensku priniesť dokopy takmer dve miliardy eur.

Podľa vlády Roberta Fica má zrušenie Dňa Ústavy Slovenskej republiky v roku 2024 priniesť verejným financiám 12 miliónov eur. Dáta bez pátosu na svojom facebookovom profile však upozorňujú prostredníctvom mapy sviatkov v Európe na komplexnejší problém.

Aj keď je zverejnená mapa z roku 2017, poukazuje na to, že Slovensko je na území Európy v počte sviatkov na vedúcej pozícii. Dáta bez pátosu upozorňujú, že v ostatných krajinách je aj z tohto dôvodu vyššia produkcia. Naznačujú, že zrušenie štátneho sviatku 1. septembra nepomôže verejným financiám v takej miere, ako sľubuje vláda Roberta Fica. Navyše Deň Ústavy Slovenskej republiky pripadá v roku 2024 na nedeľu. 

Zrušenie štátneho sviatku a 17 iných opatrení má podľa vlády Slovensku priniesť dokopy takmer dve miliardy eur. Toto opatrenie je súčasťou takzvaného konsolidačného balíka, ktorý má ozdraviť verejné financie Slovenska.

Domov
Zdieľať
Diskusia