Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eva Thonhauserová
3. januára 2024, 12:17
Čas čítania 0:21

13-ročný chlapec v Žiline zavolal na tiesňovú linku a oznámil, že v ruke drží rádioaktívnu ampulku. Zistili, že je z roku 1992

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prečo sa ampulka s označením rádioaktivity nachádzala pri budove škôlky, zatiaľ nie je známe.

Len 13-ročný chlapec našiel v okolí jednej zo žilinských škôlok ampulku, ktorá bola označená piktogramom symbolizujúcim rádioaktívny obsah. Chlapec kontaktoval políciu na tiesňovej linke, informuje Nový Čas

Polícia okolie uzavrela a na miesto poslala chemika aj krízový štáb civilnej ochrany. Na mieste sa nachádzali aj záchranári a jeden lekár. Okolie uzavreli od 18.30 do 21.45 h. Odborník na mieste zistil, že nájdená ampulka nie je rádioaktívna, pochádza však z roku 1992.

Prečo sa ampulka s označením rádioaktivity nachádzala pri budove škôlky, zatiaľ nie je známe. Špecialisti jej obsah zlikvidujú v najbližších dňoch. 

Domov
Zdieľať
Diskusia