Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. januára 2024, 9:08
Čas čítania 1:01

Známy hotel pod Chopkom plánujú zbúrať. Investor už má jasný plán, ako ho nahradiť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Investor chce zbúrať hotel na Trangoške, pod Chopkom plánuje apartmánové domy.

Horský hotel Trangoška pod vrcholom Chopku v okrese Brezno by mohli v budúcnosti nahradiť nové apartmánové domy. Počíta s tým zámer investora, ktorý plánuje starý hotel zbúrať a na jeho mieste postaviť päť nových rekreačných objektov. Vyplýva to z dokumentácie, ktorú predložilo v rámci procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie občianske združenie Trangoška.

Zámerom investora je prestavba areálu hotela v lokalite Trangoška, ktorého objekty sú podľa neho už v nevyhovujúcom a zastaranom stave. V projekte počíta s asanáciou súčasných objektov a prípravou lokality na výstavbu piatich apartmánových domov – chaletov.

„Súčasťou areálu bude aj nové infocentrum slúžiace pre všetkých turistov a verejnosť. Infocentrum bude obsahovať aj byt správcu areálu,“ priblížil investor. V zámere tiež uvádza, že má v platnosti vydané búracie povolenie, územné rozhodnutie a stavebné povolenie na realizáciu navrhovanej činnosti, ktorú úrady posudzovali ešte v roku 2005.

Hotel otvorili začiatkom 80. rokov 

Horský hotel Trangoška fungoval od začiatku 80. rokov minulého storočia, celková ubytovacia kapacita predstavovala 120 lôžok. Investor chce hotel nahradiť päticou dvoj- a trojpodlažných apartmánových domov so zvýšeným podkrovím. V projekte počíta s celkom 34 rekreačnými apartmánmi s kapacitou pre 92 ľudí.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

„Navrhovaná činnosť sa bude realizovať v rámci pôvodného areálu horského hotela na pozemkoch o výmere 5089 metrov štvorcových. Stavby budú umiestnené na pozemku vo vlastníctve investora. Budú zaberať pozemky, ktoré boli aj doteraz zastavané. K záberu nových plôch nedôjde,“ uvádza sa v zámere.

Celkové predpokladané náklady na realizáciu zámeru investor odhaduje na približne dva milióny eur. S prácami by chcel začať ešte v tomto roku, predpokladaný čas realizácie výstavby je 24 mesiacov.

chopok
Zdroj: Nízke Tatry
Domov
Zdieľať
Diskusia