Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
15. februára 2024, 6:46
Čas čítania 0:33

Obľúbená dovolenková destinácia začne vyberať turistickú daň. Zahraniční návštevníci ju zaplatia veľmi jednoducho

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Na ostrove Bali začali vyberať turistickú daň.

Na indonézskom dovolenkovom ostrove Bali začali od stredy vyberať od zahraničných návštevníkov turistickú daň vo výške 150-tisíc rupií (približne deväť eur). Takto získané finančné prostriedky budú investované do projektov na ochranu životného prostredia a zachovanie miestnej kultúry. Oznámil to v stredu dočasný guvernér Sang Made Mahendra Jaya.

Daň je potrebné zaplatiť cez internetový portál Love Bali a vzťahuje sa na turistov prichádzajúcich na ostrov zo zahraničia alebo z iných častí Indonézie. Indonézski dovolenkári daň platiť nemusia. Úrady tvrdia, že sa rozhodli pre online platbu, aby sa vyhli radom pri vstupe do krajiny.

Každý rok navštívia Bali milióny turistov. Od januára do novembra minulého roka ich po masívnom prepade počas koronavírusovej pandémie bolo podľa oficiálnych informácií takmer 4,8 milióna.

Úrady už nejaký čas zasahujú proti nenáležitému správaniu dovolenkárov, najmä ak sa fotografujú vyzlečení do pol pása v chrámoch alebo na iných posvätných miestach.

bali
Zdroj: Unsplash/Alfiano Sutianto
Domov
Zdieľať
Diskusia