Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. februára 2024, 8:07
Čas čítania 0:36

Na Slovensku udrie silná víchrica, môže dosahovať až 135 km/h. SHMÚ vydáva pre viaceré okresy výstrahy (+ mapa)

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

SHMÚ upozorňuje na víchricu na horách i výstrahy pred dažďom.

Najmä na strednom a severnom Slovensku platia v sobotu doobeda v niektorých okresoch výstrahy prvého stupňa pred dažďom. Meteorológovia zároveň varujú pred silným vetrom v noci na horách. V polohách nad 1 500 metrov môže dosiahnuť vietor v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu, v priemere 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo je víchrica. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na webe.

Výstraha pred dažďom platí od už piatka večera v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Prievidza, Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok, Turčianske Teplice a Žilina, a to až do soboty doobeda. „Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozornil SHMÚ.

Stále platí výstraha pred povodňami

V okresoch Michalovce a Trebišov platí výstraha druhého stupňa pred povodňami. Prvý stupeň výstrahy meteorológovia vydali pre okresy Zlaté Moravce, Prievidza, Levice, Žarnovica, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Banská Bystrica, Krupina a Levice.

SHMÚSHMÚ
Zobraziť galériu
(2)
Domov
Zdieľať
Diskusia