Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
22. marca 2024, 16:27
Čas čítania 0:30

Pri Detve našli mŕtveho medveďa. Polícia začala trestné stíhanie, zverejnili detaily

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nad Dolnou Bzovou pri Detve našli mŕtveho medveďa, prípad vyšetrujú.

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s uhynutým medveďom hnedým, ktorého našli nad Dolnou Bzovou v Detvianskom okrese. Potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

24. marca 2024, 6:20 Čas čítania 11:38 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024 ZÁZNAM: Ivana Korčoka na zhromaždení v Bratislave prišli podporiť tisícky ľudí PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024 ZÁZNAM: Ivana Korčoka na zhromaždení v Bratislave prišli podporiť tisícky ľudí

Dodala, že v tejto súvislosti policajti urobili obhliadku miesta činu a prehliadku tela mŕtveho medveďa. Vyšetrovateľ enviropolície začal trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov v súbehu s prečinom pytliactva. Skutok spáchala zatiaľ neznáma osoba. Udalosť sa stala v noci zo stredy 20. na štvrtok 21. marca.

Policajný zbor podotýka, že na mieste nevedeli určiť presnú príčinu smrti medveďa. „Vo veci sme tak zároveň nariadili znalecké skúmanie, ktoré by malo okolnosti úmrtia zvieraťa ozrejmiť,“ zdôraznila Bárdyová.

Na území niektorých okresov v Banskobystrickom samosprávnom kraji vyhlásili mimoriadnu situáciu pre výskyt synantropných medveďov. Je medzi nimi aj okres Detva.

medveď
Zdroj: Facebook/Filip Kuffa • SNS – ŽIVOT NS
Domov
Zdieľať
Diskusia