Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
2. mája 2024, 7:41
Čas čítania 0:29

Vo štvrtok príde výrazná zmena počasia: slnečné dni vystrieda oblačnosť a búrky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slováci sa musia s pekným počasím na niekoľko dní rozlúčiť.

Teplé a slnečné počasie vo štvrtok 2. mája vystrieda oblačnosť a prehánky. S dažďom musia počítať najmä obyvatelia západného Slovenska. Meteorológovia predpovedajú aj výskyt búrok, pri ktorých môže padnúť až 15 milimetrov zrážok, informuje iMeteo.

Výrazné ochladenie však odborníci neočakávajú. Denné teploty sa budú pohybovať od 18 do 23 stupňov Celzia. Na juhovýchode krajiny môže byť o pár stupňov teplejšie.

Teplé počasie však znepríjemní silnejší vietor, ktorý bude fúkať rýchlosťou 2 až 7 m/h. Na západnom Slovensku môže v nárazoch fúkať rýchlosťou až 16 m/s.

Podobné počasie bude aj v piatok a počas víkendu. So zrážkami a s búrkami musia Slováci počítať ešte niekoľko dní. Teploty však ani napriek tomu neklesnú a v prvý májový víkend stúpnu na hranicu 25 stupňov Celzia.

dážď
Zdroj: TASR/Dano Veselský
Domov
Zdieľať
Diskusia