Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
11. mája 2024, 12:54
Čas čítania 0:30

VIDEO: V Rakúsku havaroval slovenský autobus. Zranilo sa 10 ľudí, vodič poriadne prekročil rýchlosť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Najmenej 10 osôb utrpelo zranenia pri nehode slovenského autobusu.

Najmenej desať osôb utrpelo zranenia krátko pred polnocou v noci z piatka na sobotu pri nehode autobusu so slovenskou poznávacou značkou na diaľnici v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. 

Nehoda sa stala pri obci Thalgau. Autobus smeroval do Viedne a vodičom bol 57-ročný Slovák. Narazil do betónovej zábrany oddeľujúcej jazdné pruhy v úseku, kde sa uskutočňujú práce na ceste. Diaľnica bola v mieste nehody uzavretá na približne šesť hodín.

Na mieste zasahovalo viacero sanitiek a vozidiel záchranných zložiek i hasiči. Zranené osoby boli prevezené do nemocníc. Stav troch z nich je vážny.

Rýchlosť autobusu bola v čase nehody približne 100 kilometrov za hodinu. Najvyššia povolená rýchlosť v tomto úseku je však 60 kilometrov za hodinu. Úrady príčiny nehody vyšetrujú. Miestna polícia uviedla, že vodič nebol pod vplyvom alkoholu.

Domov
Zdieľať
Diskusia