Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová TASR
15. mája 2024, 16:04
Čas čítania 0:28

Z celého slovenského trhu sťahujú kozmetiku známych značiek. Výrobky by zákazníci nemali používať, sú v nich zakázané látky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nebezpečná kozmetika sa nenachádza len na slovenskom trhu, ale aj v iných krajinách Európy.

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov. Do systému EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch ich nahlásili kontrolné orgány v Českej republike a Taliansku. 


Výrobky sa môžu vyskytovať aj na Slovensku, upozornil ÚVZ. Kompletný zoznam výrobkov možno nájsť na jeho webe. Databáza výrobkov hlásených do systému Safety Gate/RAPEX je dostupná aj na webovej stránke Európskej komisie.

V mydle obľúbenej značky Dove kontrolóri napríklad našli nebezpečnú a zakázanú látku butylfenyl metylpropional. Konkrétne ide o výrobok Dove beauty cream bar for soft, smooth skin. 

Na zozname sa nachádzajú aj telové sprchovacie gély značky Lactovit. Taktiež sa v nich nachádza nebezpečná látka. Konkrétne ide o produkty Lactovit Original – sprchovací gél a  Lactovit Lactourea – sprchovací gél. 

Domov
Zdieľať
Diskusia