Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. júna 2024 o 19:02
Čas čítania 0:34

Európska letecká spoločnosť zvýši ceny leteniek, musí zaviesť nový poplatok. Dôvodom sú evironmentálne predpisy

Kategória:
Zaujímavosti
Uložiť Uložené

Zmeny sa týkajú siete leteckých spoločností a dotknú sa obyvateľov Európskej únie, ale i Spojeného kráľovstva či Nórska a Švajčiarska.

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa začne od budúceho roka vyberať dodatočný poplatok za lety. Urobí tak v reakcii na evironmentálne predpisy Európskej únie. Chce nimi pokryť časť nákladov. 

Výška poplatku bude závisieť od dĺžky letu. Očakáva sa, že sa bude pohybovať od jedného eura do 72 eur. Poplatok sa bude účtovať od 1. januára 2025, oznámila spoločnosť v utorok. 

Poplatok sa týka aj ďalších leteckých spoločností

Lufthansa bude poplatok vyberať za lety rovnomenného nemeckého národného prepravcu a dcérskych spoločností vo všetkých 27 členských štátoch EÚ, ako aj v Spojenom kráľovstve, Nórsku a vo Švajčiarsku. Medzi dcérske spoločnosti Lufthansy patria Austrian Airlines, Brussels Airlines, SWISS a Eurowings.


Zvýšené náklady odrážajú nové pravidlá EÚ, ktoré zahŕňajú zmeny v systéme obchodovania s emisiami a postupný prechod na ekologicky udržateľné palivá v leteckej doprave. Pri novom poplatku zatiaľ nie je jasné, akú časť dodatočných regulačných nákladov budú musieť znášať cestujúci.

Domov
Zdieľať
Diskusia