Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
14. apríla 2023, 18:50
Čas čítania 0:35

Dcéram bývalého šéfa RTVS zaplatil štúdium za 200-tisíc eur podnikateľ zo známej kauzy. Už to preveruje prokuratúra aj polícia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Jaroslav Rezník vyhlásil, že peniaze podnikateľovi vracal v hotovosti.

Úrad špeciálnej prokuratúry prešetruje financovanie zahraničného štúdia dcér bývalého riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka. Ten sa priznal, že podnikateľ Peter Kuba, ktorý je v súčasnosti obžalovaný v kauze Dobytkár, jeho dcéram za päť rokov poslal dohromady približne 200-tisíc eur, píše Denník N.

Rezník priznal, že Kuba peniaze jeho dcéram posielal v období, keď bol riaditeľom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) a neskôr riaditeľom verejnoprávnej RTVS. Obe tieto médiá pritom spolupracovali s Kubovou agentúrou Roko. Rezník však vyhlásil, že Kubovi peniaze v hotovosti vždy vrátil.

„Úrad špeciálnej prokuratúry na základe článku v Denníku N začal vo veci konať. Vec bola pridelená prokurátorovi z oddelenia korupcie,“ povedala hovorkyňa Zuzana Drobová.

Prípadom sa zaoberá aj polícia

Prípad už okrem prokuratúry zaujíma aj políciu. „Polícia sa zaoberá každým konaním, ktoré má znaky protiprávneho konania, o ktorom sa relevantným spôsobom dozvie. Bližšie informácie však ku konkrétnemu prípadu nie je možné poskytnúť,“ informovala hovorkyňa Karolína Barinková.

rezník
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia