Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. apríla 2023, 9:10
Čas čítania 0:49

VIDEO: Priznanie, z ktorého mrazí. Exveliteľ vagnerovcov opísal, ako zavraždil 6-ročné ukrajinské dievčatko strelou do hlavy

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Rozkaz znel, že nemajú nikoho šetriť a „Bachmut treba vyčistiť“.

Na internete sa objavili zábery, ako sa bývalý veliteľ ruskej žoldnierskej spoločnosti vagnerovcov priznáva k zabitiu 5- alebo 6-ročného ukrajinského dievčaťa. Video zverejnila ruská ľudskoprávna organizácia Gulagu.net. Bývalý vagnerovec uvádza, že dievča strelil do hlavy.

Masovo vraždili ľudí, priznávajú

Na videu muž a ďalší niekdajší bojovník naverbovaný do Vagnerovej skupiny pripúšťajú, že vo východoukrajinských mestách Soledar a Bachmut masovo vraždili ľudí vrátane ukrajinských detí a seniorov.


Obaja muži tvrdia, že rozkazy na strieľanie vydal samotný šéf Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin. Údajne žoldnierov vyzval, aby „zabili každého“. Rozkaz znel, že nemajú nikoho šetriť a „Bachmut treba vyčistiť“.


Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak po zverejnení videa vagnerovcov napísal na Twitteri, že „priznanie nestačí“ a „musí nasledovať trest“. Jermak v tweete uviedol: „Ruskí teroristi sa priznali k mnohým vraždám ukrajinských detí v Bachmute a Soledare. Priznanie nestačí. Musí prísť trest. Prísny a spravodlivý. A ten určite príde. Koľko ďalších takýchto zločinov bolo ešte spáchaných?“

Domov
Zdieľať
Diskusia