Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová TASR
19. apríla 2023, 18:42
Čas čítania 0:34

AKTUÁLNE: Progresívne Slovensko v novom prieskume rekordne narástlo, Hegerovi sa veľmi nedarí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prieskum sa konal od 13. do 18. apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 respondentov.

Voľby by v apríli vyhral Smer-SD so ziskom 16,8 percenta hlasov. Nasledovali by Hlas-SD (16,2 percenta) a Progresívne Slovensko (14,1 percenta). Mimoparlamentná strana PS narástla za posledný mesiac v rámci rovnakého prieskumu o približne 3 percentá. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N.


Štvrtá v poradí by skončila Republika (8,8 percenta), za ňou by nasledovalo hnutie OĽaNO (7 percent). Do parlamentu by sa dostali aj SaS a hnutie Sme rodina (zhodne 6,4 percenta).


Pred bránami parlamentu by ostalo KDH (4,8 percenta), SNS (4,2 percenta), nová strana Demokrati (3,6 percenta), Aliancia-Szövetség (2,4 percenta), ĽSNS (2,3 percenta) i Za ľudí (2 percentá). Potrebných päť percent by nezískalo ani Maďarské fórum (1,1 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (0,9 percenta), Jablko a Modrí (zhodne 0,8 percenta) ani iné strany (1,5 percenta).


Prieskum sa konal od 13. do 18. apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 respondentov.

Domov
Zdieľať
Diskusia