Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. apríla 2023, 13:08
Čas čítania 1:12

Na Slovensko mieri veľký investor. V jednom z chudobných regiónov pribudne 450 pracovných miest

Kategória:
Ekonomika
Uložiť Uložené

Plánuje tu postaviť závod zameraný na výrobu zásobníkov teplej vody najmä pre tepelné čerpadlá.

Priemyselný park v Rimavskej Sobote sa stane miestom expanzie nemeckej skupiny Winkelmann Group. Plánuje tu postaviť závod zameraný na výrobu zásobníkov teplej vody najmä pre tepelné čerpadlá. Očakávaná výška investície je minimálne 110 miliónov eur a vzniknúť by malo 450 nových pracovných miest. Spustenie výroby plánuje spoločnosť na začiatok roka 2025.

Memorandum o porozumení k plánovanej investícii podpísali vo štvrtok v Rimavskej Sobote dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger, dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman a šéf spoločnosti Heinrich Winkelmann. Investor prichádza do regiónu Slovenska s najvyššou mierou nezamestnanosti na úrovni viac ako 13 percent.

Do pár rokov sa počet pracovných miest zdvojnásobí

Spoločnosť novým závodom na Slovensku reaguje na zvýšený záujem o technológie tepelných čerpadiel a potrebu alternatívnych zdrojov energií. Na základe vývoja trhu možno podľa rezortu hospodárstva do roku 2030 očakávať aj dvojnásobný nárast počtu pracovných miest v novom závode. Významná investícia v regióne má na seba zároveň naviazať množstvo subdodávateľov a nepriamych nových pracovných miest.

14. mája 2024, 13:00 Čas čítania 1:42 KVÍZ: Premýšľaš ako milionár? Zisti, či si na dobrej ceste stať sa finančne nezávislým KVÍZ: Premýšľaš ako milionár? Zisti, či si na dobrej ceste stať sa finančne nezávislým

„Od nástupu nášho vedenia na MH SR bolo jednou z našich hlavných priorít zvýšenie kvalitných pracovných ponúk v menej rozvinutých regiónoch. Spolu s odborným tímom, ktorý sme našli na ministerstve, sme na splnení tohto cieľa celý čas intenzívne pracovali bez zbytočných siláckych vyhlásení. Dnešný podpis memoranda s renomovanou nemeckou spoločnosťou Winkelmann v Rimavskej Sobote je konkrétnym výsledkom tejto práce,“ zhodnotil Hirman.

Zásadné je podľa neho aj to, že ide o jeden z prioritných sektorov. „Vďaka tejto výrobe sa opäť priblížime k napĺňaniu našich klimatických cieľov, keďže ide o sektor výrazne prispievajúci k dekarbonizácii a má veľký potenciál ďalšieho rastu,“ doplnil minister.

Skupina Winkelmann Group patrí k popredným spoločnostiam pôsobiacim v oblasti spracovania kovov a tvarovania plechov na rôzne priemyselné využitie. Produkuje napríklad palivové systémy, hydraulické separátory, systémy na úpravu vody, komponenty do prevodoviek a podvozkov, hnacie hriadele pre prúdové motory a helikoptéry. Celosvetovo zamestnáva približne 4000 pracovníkov.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels/Aleksejs Bergmanis
Domov
Zdieľať
Diskusia