Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
10. mája 2023, 15:44
Čas čítania 1:00

Ak máš túto kozmetiku doma, okamžite sa jej zbav. ÚVZ upozorňuje na množstvo nebezpečných produktov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Skontroluj, či ju náhodou nemáš doma.

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov. Do systému Safety Gate Rapex (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) ich nahlásili kontrolné orgány v Nemecku, Írsku, Českej republike, Rumunsku a Rakúsku. Produkty sa mohli predávať na Slovensku a aj cez internet.

Pozri sa, či ich nemáš doma

Ide o produkty, ktoré obsahujú zakázanú látku butylfenyl metylpropional. Sú medzi nimi voda po holení značky Nish Man, gél na vlasy značky Bielenda, toaletné vody značky Gabrini, toaletná voda pre mužov značky Gordano Parfums, toaletná voda značky STR8, pánsky parfum značky Grandeur Elite či parfumovaná voda New Sitich N°03 neuvedenej značky z Čínskej ľudovej republiky.

7. júna 2022, 14:30 Čas čítania 9:12 Predáva sa na Slovensku „toxická“ kozmetika? Expertky na chémiu vysvetľujú, čo máš doma v kúpeľni Predáva sa na Slovensku „toxická“ kozmetika? Expertky na chémiu vysvetľujú, čo máš doma v kúpeľni

Rovnako parfumovaná voda Judi, parfumovaná voda Hot Couture značky Fragrance Deluxe, sprchovací krém Shower cream – White Musk, sprchovacie gély značky Mike Line, kozmetická súprava Senzate či krémové mydlo od značky Artin. Takisto toaletná voda pre mužov značky Gordano parfums i viaceré toaletné vody pre ženy od tejto značky či stylingová pena na vlasy Control Styling Mousse.

ÚVZ upozorňuje aj na krém na zosvetlenie pokožky Caro White Lightening Beauty Cream, kde zistili látku hydrochinón, ktorá môže spôsobiť podráždenie pokožky a dermatitídu. V systéme Rapex nahlásili aj pásiky na bielenie zubov značky Crest, ktoré obsahujú nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka.

Okrem toho upozorňuje ÚVZ na kozmetickú súpravu pre deti Girls Mini Beauty Case Se značky Pop, ktorá obsahuje zmes konzervačných látok v rozpore s nariadením o kozmetických výrobkoch. Rovnako upozorňuje aj na výrobky na vyrovnávanie vlasov Botoxgel und HairGel, ktoré obsahujú nepovolenú látku formaldehyd. Tento kožný senzibilizátor môže vyvolať alergické reakcie.

úzv kozmetika
Zdroj: Facebook/Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Domov
Zdieľať
Diskusia