Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. mája 2023, 7:20
Čas čítania 0:49

Nový prieskum: Fico naďalej valcuje s 18 %, Matovič s OĽaNO výrazne narástol a Progresívci sa doťahujú na Hlas

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Demokrati sú ďaleko od parlamentu, Matovičovo OĽaNO však narástlo.

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali začiatkom mája, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 16,5 percenta a Progresívne Slovensko so 14,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.


Strana SaS by skončila štvrtá so ziskom 8,3 percenta hlasov. Nasleduje OĽaNO so ziskom 7,4 percenta, Republika so 6,9 percenta hlasov. So ziskom 6,6 percenta by skončilo KDH a 5,6 percenta by získalo Sme rodina.


Pred bránami parlamentu by ostala SNS, ktorej by vyslovilo dôveru 4,4 percenta voličov. Za ňou nasledujú Demokrati so ziskom 3,4 percenta hlasov. Nasleduje Maďarské fórum (3,1 percenta), Za ľudí (1,9 percenta), Modrí –Európske Slovensko (1,1 percenta) a Aliancia (1,1 percenta).

Do parlamentu by sa nedostali ani Kotlebovci – ĽSNS s 0,7 percenta hlasov, Kresťanská únia a Socialisti.sk (zhodne po 0,2 percenta). Národná koalícia, Strana zelených a KSS by získali zhodne po 0,1 percenta hlasov.


Smer-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 32 mandátov, Hlas-SD 30 a PS 26. SaS by mala 15 kresiel, OĽaNO 13 mandátov. Zhodne po 12 kresiel by mali Republika a KDH. S desiatimi poslancami by bolo v parlamente Sme rodina.

Prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov v termíne od 4. do 10. mája.

Domov
Zdieľať
Diskusia