Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Florián Meričko TASR
12. júna 2023, 14:45
Čas čítania 0:45

V Bratislave chcú nových mestských policajtov, vyplatia im 2 000 € ako náborový bonus. Nie je to jediný benefit, ukazuje inzerát

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Bratislavskí mestskí policajti hľadajú nové posily. Dokopy chcú nabrať až 15 ľudí.

Mestská polícia v Bratislave otvára v tomto roku druhý kurz odbornej prípravy. Prijať plánuje približne 15 ľudí. Záujemcovia o prácu môžu do polovice júla zasielať žiadosti spolu so životopismi. Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie MsP Peter Borko.

„Na vybraných uchádzačov čaká test zo slovenčiny, psychodiagnostické vyšetrenie a aj fyzická previerka,“ ozrejmil Borko. Zároveň kandidáti, ktorí prejdú výberovým konaním, nastúpia v septembri do kurzu.

Priblížil, že noví mestskí policajti absolvujú teoretickú i praktickú výučbu v rozsahu 420 vyučovacích hodín. „Počas tohto obdobia dostávajú študenti plat vo výške 756 eur a príspevok na stravu,“ podotkol Borko. Súčasťou je aj výcvik, kde sa naučia používať donucovacie prostriedky či zasahovať proti páchateľom. „Rovnako aj strelecká a policajno-odborná príprava,“ doplnil. 

Nováčikov lákajú na zaujímavé benefity

Noví policajti podľa neho získavajú napríklad náborový príspevok v hodnote až 2 000 eur, príspevok na bývanie vo výške 100 eur či voľný cestovný lístok na mestskú hromadnú dopravu.

20. februára 2024, 10:30 Čas čítania 1:17 Einpark Offices ide proti prúdu: Kým iní stoja v zápche, naši zamestnanci už pijú prvú kávu Einpark Offices ide proti prúdu: Kým iní stoja v zápche, naši zamestnanci už pijú prvú kávu

V súčasnosti má bratislavská MsP 342 policajtov. „Stav, ku ktorému sa chceme dostať do roku 2026, je 500 kolegov,“ spresnil Borko. Počet policajtov sa podľa neho v priebehu niekoľkých rokov zvyšuje. „V roku 2018 sme mali len 259 kolegov v uniformách,“ ozrejmil.

Mestská polícia v Bratislave.
Mestská polícia v Bratislave. Zdroj: msp.bratislava.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia