Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
17. júla 2023, 20:40
Čas čítania 0:47

Tisíckam Slovákov sa od júla zvýšili príspevky na bývanie. Navýšenie môže byť až o 115 eur mesačne, ukazuje ministerstvo

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Príspevok je súčasťou pomoci v hmotnej núdzi.

Od 15. júla 2023 platí zmena vo vyplácaní príspevku na bývanie, ktorý je súčasťou pomoci v hmotnej núdzi. Okrem toho budú sumy príspevku na bývanie diferencované podľa počtu členov domácnosti a bude zavedené jednorazové mimoriadne predsunutie valorizácie súm pomoci v hmotnej núdzi. O týchto zmenách informovalo ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

„Doteraz mala výška príspevku dve úrovne, prvá bola stanovená pre jednotlivca, druhá pre domácnosť s viacerými členmi. Od polovice júla má výška vyplácaného príspevku päť úrovní. Štvorčlenná rodina si tak napríklad prilepší takmer o 115 eur mesačne,“ uviedlo MPSVR. Cieľom zvýšenia a rozšírenia príspevku na bývanie by mala byť pomoc s preklenutím nepriaznivej situácie ľudí odkázaných na pomoc v hmotnej núdzi.

Dôležité predsunutie platieb

Jednorazové mimoriadne predsunutie valorizácie súm pomoci v hmotnej núdzi z pôvodne stanoveného 1. januára 2024 na 1. október 2023 má pomôcť s pokrytím zvýšených výdavkov na zabezpečenie životných potrieb z dôvodu rastúcej inflácie. Vďaka tomuto predsunutiu príjemcovia dostanú zvýšenú pomoc už v novembri.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

MPSVR zároveň varovalo pred možnými komplikáciami so zavádzaním týchto zmien v informačných systémoch rezortu práce. Je preto možné, že niektorým z poberateľov nebude zvýšený príspevok na bývanie vyplatený v auguste. Avšak chýbajúca suma by mala byť vyplatená v septembri.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Google Mapy
Domov
Zdieľať
Diskusia