Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
28. augusta 2023, 16:14
Čas čítania 0:42

Konšpirátor Danny Kollár je na čiernom zozname Facebooku. Podnikli proti nemu zásadné kroky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Spoločnosť Meta v auguste zmazala facebookovú stránku, na ktorej jeho stúpenci publikovali obsah z Kollárovho Telegramu a YouTubu.

Konšpirátor Daniel Bombic, známy ako Danny Kollár, sa nachádza na čiernom zozname spoločnosti Meta. Na zozname sa nachádzajú nebezpečné osoby a organizácie, ktoré šíria násilie, informuje portál Živé.sk. 

Spoločnosť Meta, ktorá prevádzkuje najpopulárnejšie sociálne siete Facebook a Instagram, deklarovala, že odstráni akýkoľvek obsah, ktorý sprostredkúva myšlienky 41-ročného hoaxera. 

„V záujme predchádzania a odstránenia ujmy v reálnom svete nepovoľujeme na Facebooku organizácie ani jednotlivcov, ktorí hlásajú násilné posolstvá alebo sa zapájajú do násilia. Tieto subjekty posudzujeme na základe ich správania online aj offline, najmä na základe ich väzieb na násilie,“ uviedla Meta. 

Spoločnosť v auguste zmazala facebookovú stránku, na ktorej jeho stúpenci publikovali obsah z Kollárovho Telegramu a YouTubu. Stránku s nebezpečným obsahom vtedy sledovalo približne 20-tisíc ľudí. Meta teraz nekompromisne sľubuje, že „odstráni akýkoľvek obsah s Danielom Bombicom, prípadne obsah vyjadrujúci mu chválu alebo podstatnú podporu“.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

Danny Kollár žije v Londýne. Na internete dlhodobo šíri nebezpečné konšpiračné teórie. Vlani ho zadržala britská polícia a v cele strávil 48 hodín. Aby sa dostal na slobodu, zaplatil kauciu vo výške 17-tisíc eur. Odvtedy nosí na členku náramok, ktorý monitoruje každý jeho pohyb.

Danny Kollár európsky zatykač
Zdroj: MV SR
Domov
Zdieľať
Diskusia