Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
12. septembra 2023, 16:44
Čas čítania 0:30

Slováci budú mať opäť možnosť požiadať o bezplatný vodičský preukaz. Štát pripravuje nový projekt pre túto skupinu ľudí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Projekt má podporiť ľudí, ktorí sa rozhodujú o prijatie práce na pozícii profesionálneho vodiča.

Slováci si budú môcť opäť požiadať o príspevok na bezplatný vodičský preukaz. Štát pripravuje v spolupráci s Európskou komisiou projekt, ktorý by mal podporiť zamestnateľnosť práve bezplatným vodičským preukazom, informuje o tom portál topspeed.sk.

„Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje v spolupráci s Európskou komisiou národný projekt na podporu zamestnateľnosti,“ uvádza Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pre portál.

Avizovaný projekt bude podobný projektu Nestrať prácu – vzdelávaj sa, ktorý umožnil stopercentné uhradenie nákladov na vodičské oprávnenie typu C pre nákladné vozidlá a typu D pre autobusy. Štát tak podporil prostredníctvom úradu práce ľudí, ktorí sa rozhodujú o prijatie práce na pozícii profesionálneho vodiča.

Detailnejšie podrobnosti o bezplatnom vodičskom oprávnení zatiaľ Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny neuviedlo. „Momentálne prebieha príprava projektu v rámci implementácie programu Slovensko 2021 – 2027,“ uvádzajú. 

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: www.minv.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia