Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská
15. októbra 2023, 13:28
Čas čítania 0:35

Najstaršia rekordérka, ktorá ako 104-ročná skočila z lietadla, zomrela o niekoľko dní v spánku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Američanka Dorothy Hoffner je zrejme najstaršie žijúcou osobou, ktorá absolvovala tandemový zoskok.

Američanka Dorothy Hoffner, ktorá 30. septembra vo veku 104 rokov zoskočila z lietadla, zomrela v domove dôchodcov. Starenka krátko po zoskoku požiadala o zápis do Guinnessovej knihy rekordov ako najstaršia osoba, ktorá absolvovala tandemový zoskok padákom.

Podľa ABC7 ju našli mŕtvu v pondelok ráno v domove dôchodcov v Brookdale Lake View v Chicagu. Jej blízky priateľ povedal, že zrejme zomrela v spánku.

„Bola neúnavná, stále šla ďalej. Nebola niekto, kto by si poobede zdriemol alebo by sa neukázal na nejakej akcii či večeri. Vždy bola prítomná,“ povedal priateľ Hoffnerovej.

Po jej už druhom skoku padákom vyhlásila, že „vek je len číslo“ a že je to „úžasný zážitok, ktorého sa netreba báť“.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Skydive Chicago (@skydivechicago)

Letisko Skydive Chicago v súčasnosti pracuje na tom, aby sa Hoffnerovej skok zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Ak sa to podarí, starenka prekoná doterajší rekord Švédky menom Linnéa Ingegärd Larsson, ktorá skočila s padákom ako 103-ročná.

Domov
Zdieľať
Diskusia