Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Radka Klučárová TASR
27. októbra 2023, 12:38
Čas čítania 0:55

Nový minister vnútra robí veľké zmeny vo vedení polície. Odvolal elitných vyšetrovateľov čurillovcov aj vedenie NAKA

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nový minister vnútra Mats Šutaj Eštok od novembra zrušil aj funkcie viceprezidentov Policajného zboru a mimo služby postavil vyšetrovateľovo okolo Jána Čurillu. Doterajšieho šéfa polície Štefana Hamrana včera odvolal z funkcie.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok postavil mimo služby vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu. Urobil tak napriek tomu, že majú status chránených oznamovateľov, informuje Denník N.

Nový šéf rezortu vnútra od novembra zrušil aj funkcie viceprezidentov Policajného zboru. Obaja viceprezidenti budú preložení na iné posty. Zároveň má vzniknúť nová funkcia policajného viceprezidenta pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb. 

Zastupovaním riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru poveril minister Jozefa Masnicu, ktorý dlhodobo pôsobí vo funkcii riaditeľa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Banská Bystrica. Dôvodom je neprítomnosť dosluhujúceho riaditeľa Roberta Guckého.


Šéf rezortu rozhodol aj o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich policajtov. Odvolal sa na zákon o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu.


Rezort tiež pripomenul, že Policajný zbor od piatka vedie dočasne poverený policajný prezident Rastislav Polakovič. Doterajšieho šéfa polície Štefana Hamrana odvolali z funkcie.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Polakovič má za sebou 23-ročné pôsobenie v Policajnom zbore. Ako priblížil rezort, v roku 2000 získal špecializované policajné vzdelanie na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Pôsobil na viacerých útvaroch, napríklad od roku 2010 zastával funkciu riaditeľa okresného riaditeľstva Poprad. V roku 2011 bol zástupcom riaditeľa Okresného riaditeľstva PZ Stará Ľubovňa, od roku 2018 pôsobil ako riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade a od roku 2021 pôsobil vo funkcii zástupcu riaditeľa Okresného riaditeľstva PZ v Starej Ľubovni.

šutaj eštok
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia