Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Lukáš Čelka
4. novembra 2023, 10:30
Čas čítania 0:31

OZNAM: Jazda na cestách v zime ťa môže vyjsť draho. Poisťovne niektorým vodičom neuhradia škody pri nehodách

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Poisťovne od teba môžu žiadať časť alebo aj celé poistné plnenie.

Poisťovne nemusia uhradiť škody po nehode, ktoré v zime zaviní neprezuté vozidlo, informuje portál Finsider. Škody na druhom vozidle zavinené autom s nevhodnými pneumatikami poisťovne síce najprv uhradia, ale peniaze si budú neskôr žiadať od vinníka nehody. 

Ako ďalej informuje portál, poisťovne si môžu žiadať časť alebo rovno aj celé poistné plnenie v prípade, že sa ukáže súvislosť medzi vznikom škody a nevhodnými pneumatikami. Napríklad ak na ceste, kde je poľadovica, dostaneš šmyk s neprezutým autom a nabúraš, škody si hradíš sám. Výhodou v tomto prípade pre mnohých vodičov môže byť fakt, že poisťovňa nerozlišuje medzi zimnými a celosezónnymi pneumatikami.

Podľa slovenských zákonov nemusia byť vozidlá prezuté dovtedy, kým na ceste nie je sneh, ľad či námraza. Ak však chceš byť dopredu pripravený, je najvyšší čas zarezervovať si termín v autoservise.

Na snímke odstavená premávka v smere na Košice počas snehovej kalamity v obci Hriadky, okres Trebišov 11. februára 2021.
Na snímke odstavená premávka v smere na Košice počas snehovej kalamity v obci Hriadky, okres Trebišov 11. februára 2021. Zdroj: TASR/Roman Hanc
Domov
Zdieľať
Diskusia