Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. novembra 2023, 7:45
Čas čítania 0:47

MAPA: Prekládky pre električku v Petržalke spôsobia obmedzenia. Výrazné obmedzenia čakajú vodičov aj MHD

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dočasné obmedzenia sa dotknú aj niektorých liniek MHD.

Prekládka vodovodu a ochrany káblovodu v rámci výstavby novej električkovej trate v bratislavskej Petržalke si budúci týždeň od 20. do 26. novembra vyžiada úplné uzavretie časti Kutlíkovej ulice. Ide o úsek od križovatky s Romanovou a Starhradskou ulicou po križovatku s Jantárovou cestou a Pajštúnskou.

„Obchádzková trasa vedie cez Romanovu, Jiráskovu, Pajštúnsku a Jantárovú cestu,“ približuje bratislavský magistrát.

Obmedzenia sa dotknú aj premávky niektorých denných i nočných autobusových spojov. Linky 92, 95, 192 a nočná linka N95 budú na obchádzkovej trase zastavovať na Markovej, Švabinského a Tupolevovej, neobslúžia zastávky Kutlíkova a Bradáčova.

Linka 98 obslúži zastávky Bradáčova, Romanova, Markova a Švabinského, nie však zastávky Tupolevova a jednu zo zastávok Kutlíkova. Linka 99 na obchádzkovej trase zastaví na zastávke Tupolevova, neobslúži zastávky Kutlíkova, Bradáčova, Romanova, Markova a Švabinského.

„Trasa linky 83 ostáva nezmenená, dojazdové spoje do Depa Petržalka však budú po obslúžení zastávky Kutlíkova bez cestujúcich,“ podotýka hlavné mesto.

Odstavený bude aj priechod pre chodcov

Frekventovaný priechod pre chodcov medzi združeným chodníkom pozdĺž Chorvátskeho ramena bude odstavený, peší a cyklisti budú smerovaní cez priechod pre chodcov na hranici križovatky medzi Kutlíkovou a Romanovou ulicou. Zrušený bude zároveň vstup do kongresového centra z Kutlíkovej ulice, náhradný bude z Romanovej ulice.

Domov
Zdieľať
Diskusia