Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
23. novembra 2023, 21:00
Čas čítania 0:57

Kuriéri kradli, vedúci zamestnanci podali hromadne výpoveď. Známa kuriérska spoločnosť na Slovensku zrejme končí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Kuriérska spoločnosť bola nútená operatívne uzavrieť všetky svoje depá a pozastaviť výdaj aj príjem akýchkoľvek zásielok.

Kuriérska spoločnosť 123kuriér od štvrtka dočasne uzavrela všetky svoje depá a pozastavila aj prijímanie nových objednávok. Firma to zdôvodnila pokusom o nepriateľské prevzatie základnej činnosti spoločnosti zo strany konkurencie a podozrením, že sa na tom zúčastňoval aj manažment spoločnosti. Informáciu priniesla spoločnosť na svojej internetovej stránke.


„Podstatná väčšina našich vedúcich zamestnancov vykonávajúcich pre nás prácu na kľúčových pracovných pozíciách ukončila svoje pracovné pomery, a to bez akéhokoľvek upovedomenia ktoréhokoľvek z konateľov či majiteľov našej spoločnosti,“ uviedol 123kuriér na svojom webe s tým, že sa o plynutí výpovedných lehôt dozvedeli až v čase, keď už sa negatívnym dôsledkom nedalo zabrániť.

Kuriérska spoločnosť takéto konanie považuje za neetické a protiprávne a svoje podozrenia dá prešetriť orgánom činným v trestnom konaní.

Protiprávne správanie kuriérov 

Za protiprávne považuje aj konanie niektorých kuriérov. Aj v tomto prípade svoje podozrenia posunula polícii. „Toto konanie spočíva v protizákonnom masívnom, a hlavne úplne svojvoľnom prisvojovaní si cudzích finančných prostriedkov inkasovaných nimi z dobierok od adresátov tovarov,“ zverejnil ďalej 123kuriér s tým, že v niektorých prípadoch prišlo aj k odcudzeniu zásielky namiesto jej doručenia adresátovi.


Kuriérska spoločnosť bola teda nútená operatívne uzavrieť všetky svoje depá a pozastaviť výdaj aj príjem akýchkoľvek zásielok na doručenie. Dočasne pozastavila aj prijímanie nových objednávok.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

V spoločnosti 123kuriér veria, že spomínané nevyhnutné opatrenia splnia svoj cieľ a budú mať len dočasný charakter, uviedli na svojom webe. Svoju činnosť ukončila nedávno aj česká dcérska firma spoločnosti, ktorá je v súčasnosti v insolvenčnom konaní podľa českých zákonov.

Domov
Zdieľať
Diskusia