Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
1. decembra 2023, 18:10
Čas čítania 1:03

Úrady práce vyplatili na prídavkoch pre prvákov rekordnú sumu až 6,3 milióna eur. Príspevok by mohol ďalej rásť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Tento rok v októbri vyplatili úrady práce, sociálnych vecí a rodiny takmer 6,3 milióna eur k prídavku na deti, ktoré nastúpili do prvého ročníka základných škôl. Ide doteraz o najvyššiu sumu od začiatku vyplácania zvýšeného prídavku. V piatok o tom informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Vyplatený zvýšený prídavok na dieťa po nástupe do základnej školy vyplatili úrady na 57 229 detí. „Popri radosti prichádzajú s prvákmi do rodín aj významné zmeny a nemalé výdavky. Je pozitívne, že rezort práce, sociálnych vecí a rodiny stojí pri rodičoch v tejto náročnej životnej situácii a vie im podať pomocnú ruku v podobe zvýšeného prídavku na deti,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Zvýšený prídavok na deti vyplatili úrady práce prvýkrát v októbri 2019. Pri jeho zavedení bola výška prídavku 100 eur pre jedného prváka.

V roku 2022 sa jeho suma zvýšila na 106,33 eura a tento rok je v sume 110 eur. „Úrady práce minulý mesiac vyplatili na túto dávku 6,295 milióna eur, oproti roku 2019 je to nárast o 0,979 milióna eur, pri náraste počtu prvákov o vyše 4000,“ priblížil výskumný pracovník Inštitútu pre výskum práce a rodiny Rastislav Bednárik. Suma by podľa Bednárika mohla ďalej rásť tak, aby sa jej navýšenie čo najviac priblížilo inflácii.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Pri rekordne vysokých prídavkoch na dieťa sa počet poberateľov pomoci v hmotnej núdzi v októbri znížil medzimesačne o 237 ľudí. Za pozitívnym trendom vidí generálny riaditeľ ÚPSVR Peter Ormandy dobrý vývoj na trhu práce a pokles nezamestnanosti. Počet poberateľov pomoci v hmotnej núdzi bol v októbri tohto roka na úrovni 63 607 ľudí.

Domov
Zdieľať
Diskusia