Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
12. decembra 2023, 11:19
Čas čítania 0:26

Ekologická škoda obrovských rozmerov: Do známej slovenskej rieky uniklo množstvo znečisťujúcich látok, toto sú následky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ochranári hlásia veľké materiálne aj ekologické škody.

Enviropolícia obvinila dve osoby z prevádzky Ústrednej čistiarne odpadových vôd Vrakuňa v Bratislave zo zločinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia spáchaného formou spolupáchateľstva, informuje polícia na Facebooku.

„V polovici mája minulého roku došlo k úniku znečisťujúcich látok, tzv. čistiarenského kalu. Podľa zistení polície mali zamestnanci toto znečistenie zaznamenať, avšak príslušnému orgánu štátnej správy to neohlásili. V dôsledku havárie došlo k úhynu minimálne 6 673 kusov rýb,“ napísali policajti na sociálnej sieti.

Zamestnanci spôsobili majetkovú škodu vo výške 72-tisíc eur. Priamu škodu na ichtyofaune evidujú vo výške viac ako 197-tisíc a ekológovia hlásia ujmu až 1,17 milióna eur. Obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia