Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
16. decembra 2023, 10:24
Čas čítania 0:30

VIDEO: Jedna z najsilnejších snehových búrok za posledných 60 rokov. Takto to aktuálne vyzerá v Rusku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Meteorológovia predpokladajú, že extrémne počasie čaká v najbližších dňoch aj Čínu.

Rusko zasiahla jedna z najsilnejších snehových búrok za posledných 60 rokov. Pocitová teplota mohla dosiahnuť až –60 °C, informuje iMeteo

V Moskve vypukla extrémna fujavica, ktorá spôsobila ťažkosti na cestách. Niektoré školy úplne zatvorili. Meteorologické stanice zaznamenali obrovské zrážky po celom hlavnom meste.

Zrážky výrazne zvýšili snehovú vrstvu a vodiči mali problém vyhrabať svoje autá spod vysokých snehových závejov. Vo štvrtok v Moskve namerali –10 °C. Na youtubovom kanáli Kanal13 zverejnili videozáznam aktuálnej situácie v Moskve.

Extrémne nízke teploty na Sibíri

Dokonca aj na severovýchode Sibíri zaznamenali teploty, ktoré sú v tomto období veľmi nezvyčajné. V Oymyakone v Jakutsku namerali –58 °C. Pocitová teplota mohla dosiahnuť až –60 °C.

Meteorológovia očakávajú, že extrémne počasie zasiahne v najbližších dňoch aj Čínu. Počas víkendu môže teplota klesnúť až na –40 °C.

Domov
Zdieľať
Diskusia