Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
17. decembra 2023, 14:27
Čas čítania 0:55

PRIESKUM: Toto sú najdôveryhodnejší politickí lídri. Dve známe politické tváre si výrazne polepšili

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prieskum sa realizoval na vzorke 1 015 respondentov.

Najdôveryhodnejším politickým lídrom je predseda parlamentu a strany Hlas-SD Peter Pellegrini, dôveruje mu 46 percent opýtaných, nedôveruje 52 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo. V prieskume realizovanom v dňoch 15. až 22. novembra odpovedalo 1 015 respondentov.


Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila Zuzana Čaputová, prezidentke SR dôveruje 42 percent a nedôveruje 56 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším v prieskume sa stal premiér SR a šéf Smeru-SD Robert Fico, dôveru mu vyslovilo 37 percent, nedôveru 62 percent respondentov.

Politici
Zdroj: TV Markíza/Focus


Predseda SNS Andrej Danko požíva dôveru u 30 percent opýtaných, naopak, nedôveru vzbudzuje u 67 percent ľudí, ktorí odpovedali. Nasledujú líder PS Michal Šimečka, ktorému dôveruje 27 percent a nedôveruje 65 percent ľudí, a líder hnutia Republika Milan Uhrík, ktorého dôvera u opýtaných dosiahla 26 percent a nedôvera 65 percent.


Predsedovi KDH Milanovi Majerskému dôveruje 25 a nedôveruje 63 percent opýtaných. Šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi vyslovilo dôveru 23 percent a nedôveru 74 percent opýtaných.


Predseda hnutia Slovensko Igor Matovič dosiahol v prieskume 11-percentnú dôveru, 87 percent opýtaných mu, naopak, nedôveruje. Na konci tabuľky dôveryhodnosti lídrov je šéf Aliancie Krisztián Forró, ktorému dôveruje desať percent opýtaných, 55 percent má k jeho osobe nedôveru.

Za posledné obdobie si z trojice Peter Pellegrini, Zuzana Čaputová a Robert Fico najviac polepšila prvá spomínaná dvojica. Peter Pellegrini zo 40 % narástol na 46 % a Zuzana Čaputová z 36 % na 42 %.
Politici
Zdroj: TV Markíza/Focus
Domov
Zdieľať
Diskusia