Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. decembra 2023, 11:44
Čas čítania 0:51

Tento bratislavský satelit bude mať nové nákupné centrum. Investor plánuje dať 9,4 milióna eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Predpokladaný začiatok výstavby je v budúcom roku, jej ukončenie sa odhaduje o rok neskôr.

V Chorvátskom Grobe majú vybudovať obchodné centrum, rýchle občerstvenie a objekt nekomerčnej polyfunkcie. Vyplýva to zo zámeru s názvom Zóna Centrum – Chorvátsky Grob, Polyfunkčná zóna Prameň, ktorý investor, spoločnosť KLM logistic ZV, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané investičné náklady sú približne 9,4 milióna eur.

Lokalita medzi Chorvátskym Grobom a Čiernou Vodou

Lokalita navrhovaná na výstavbu sa nachádza vo vzdialenosti približne 300 metrov západne od zastavaného územia v Chorvátskom Grobe a zároveň približne 650 metrov východne od zastavaného územia v Čiernej Vode.


„Účelom stavby a zároveň zámerom investora je vybudovať v danej lokalite objekt s mestskou vybavenosťou, obchodu a služieb s príslušnými parkovacími plochami,“ uviedol investor v zámere.

Prvý objekt z troch má pozostávať z piatich samostatných prenajímateľných priestorov. „Každý prenajímateľný priestor je vybavený predajným priestorom, dennou miestnosťou, šatňou pre zamestnancov, miestnosťou pre upratovačku a hygienickým zázemím,“ dodal.

Nebude chýbať ani objekt rýchleho občerstvenia

V objekte rýchleho očerstvenia má byť aj výdaj jedál umožnený výdajovým okienkom priamo do vozidla. Tretí objekt má pozostávať z piatich nadzemných podlaží. „Pre využitie priestorov nekomerčnej polyfunkcie je uvažovaná prevádzka fyzioterapie, zubnej ambulancie, očnej kliniky, predajne zdravotníckych potrieb, lekárne a prenajímateľných kancelárskych priestorov,“ ozrejmil.


Zámer počíta aj s vybudovaním 318 parkovacích miest. Predpokladaný začiatok výstavby je v budúcom roku, jej ukončenie sa odhaduje o rok neskôr.

Chorvátsky Grob - Na Pasienku, obec
Zdroj: Chorvátsky Grob – Na Pasienku (Facebook)
Domov
Zdieľať
Diskusia