Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. decembra 2023, 7:44
Čas čítania 0:47

PREHĽAD: Tieto cestné úseky by mali byť dokončené v roku 2024

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Minister dopravy SR Jozef Ráž informoval o zmenách, ktoré čakajú vodičov na budúci rok.

V roku 2024 by sa mala dokončiť rýchlostná cesta R3 Tvrdošín – Nižná i privádzač z Kysuckého Nového Mesta k budúcemu úseku diaľnice D3 Žilina-Brodno – Kysucké Nové Mesto. Na sociálnej sieti to uviedol minister dopravy SR Jozef Ráž (nominant Smeru-SD).


„Budúci rok určite dáme do užívania R3 Tvrdošín – Nižná a D3 Kysucké Nové Mesto – privádzač,“ prisľúbil šéf rezortu dopravy. Minister prezradil aj to, že v roku 2024 plánujú začať s výstavbou ďalšej etapy rýchlostnej cesty R1 v úseku Banská Bystrica – Slovenská Ľupča. „Vyhlásime aj verejné obstarávanie na ďalšiu etapu Košické Oľšany – Košice-Šaca,“ doplnil plány Ráž.


Oba úseky, oravská R3 v úseku Tvrdošín – Nižná aj privádzač na Kysuciach, mali byť hotové do konca roka 2023. Z rôznych dôvodov sa však termíny ich dokončenia posunuli. Pri stavbe rýchlostného obchvatu Tvrdošína museli upraviť technológie a pre zložité geologické pomery horninového masívu vykonať banský prieskum.


Termín dokončenia privádzača k diaľnici D3 z Kysuckého Nového Mesta sa posunul z konca tohto roka na jún 2024. Dôvodom posunu bola podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) dodatočná požiadavka na dobudovanie nového ľavého odbočenia.


S výstavbou približne päťkilometrového obchvatu Tvrdošína sa začalo v marci 2021, na privádzači v Kysuckom Novom Meste sa začalo pracovať v januári 2022.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Michal Svítok
Domov
Zdieľať
Diskusia