Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
2. januára 2024, 10:59
Čas čítania 0:27

Podnikatelia majú do konca januára niekoľko povinností. Za nesplnenie im hrozí pokuta až 16-tisíc eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podať daňové priznanie a zaplatiť daň z motorového vozidla môžu podnikatelia do 31. januára.

Podnikatelia, ktorí využívajú auto na pracovné účely, majú do konca januára niekoľko povinností. Spolu s daňovým priznaním musia zaplatiť daň z motorových vozidiel. Posledný možný termín na zaplatenie je 31. január, upozornil portál topspeed.sk.

Portál upozorňuje podnikateľov na to, aby si nemysleli, že daň nemusia zaplatiť, pokiaľ auto nie je súčasťou obchodného majetku. V tomto prípade sa berie do ohľadu, či auto používali v podnikaní. Sadzba dane sa počíta na základe výkonu motora a dátumu prvej evidencie auta. 

Daň sa nevzťahuje na elektromobily, sanitky a autá diplomatov. Za nedodanie daňového priznania do určeného termínu hrozí pokuta od 30 eur až do 16 000 eur. Nezaplatenie dane za motorové vozidlo je taktiež sankcionované ako pokuta za správny delikt.

Domov
Zdieľať
Diskusia