Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. januára 2024, 19:12
Čas čítania 0:37

Opitý Slovák sa vyhrážal, že zabije svoju mamu. Potom sám na seba zavolal policajtov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Konflikt medzi nimi podľa polície vyvolalo to, že mu matka nedala peniaze na alkohol.

Polícia obvinila 37-ročného muža z Dolnej Súče v okrese Trenčín z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa vyhrážal svojej 62-ročnej matke zabitím, policajnú hliadku si na seba zavolal sám. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková.

„Obvinený sa pod vplyvom alkoholu na adrese svojho bydliska vyhrážal zabitím svojej matke v stave silnej agresie, ktorú spôsobilo neposkytnutie finančných prostriedkov na alkohol,“ uviedla Krajčíková.

Muž si podľa nej následne zobral kuchynský nôž, ktorý zapichol do podlahy starého opusteného domu, kam sa neskôr presunul a jeho matka tam prišla za ním. „Po tomto si obvinený zavolal hliadku polície, ktorej sa priznal, že chcel matku napadnúť nožom. Hliadka polície ho v zmysle zákona obmedzila na osobnej slobode a umiestnila v cele policajného zaistenia,“ doplnila.

Poverený príslušník Policajného zboru z Nemšovej spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby, o ktorom bude rozhodovať súd. „V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodala Krajčíková.

polícia
Zdroj: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj
Domov
Zdieľať
Diskusia