Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. januára 2024, 15:31
Čas čítania 0:46

Ako z hororu: Slovákovi cez čelné sklo vletela do auta ľadová kryha z protiidúceho auta, spôsobila mu vážne zranenia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ak vodič, ktorý nehodu spôsobil, odíde z miesta činu, hrozia mu vysoké pokuty.

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu v Dunajskej Strede, miestnej časti Mliečany, pri ktorej vo štvrtok 11. januára utrpel 30-ročný vodič zranenie tváre pre kus ľadu spadnutý z plachty protiidúceho vozidla Peugeot Boxer. Veľké ľadové kryhy rozbili predné sklo auta Hyundai a mužovi spôsobili zlomeninu nosa, tvárových častí a viaceré otvorené rany. Informovala o tom trnavská polícia.

„Zranený vodič bol prevezený do nemocnice, zotavovať sa bude asi tri týždne. Škoda na aute bola odhadnutá na 500 eur,“ uvádza. Pri nehode polícia alkohol u vodičov nezistila a nedošlo ani k ďalším zraneniam.

Polícia upozorňuje vodičov 

Polícia upozorňuje vodičov nákladných i osobných áut, aby dodržiavali predpisy a pred jazdou z vozidla a nákladu odstránili kusy ľadu a snehu. „Ak sa v takomto prípade, ako sa stal vo štvrtok, nikomu nič nestane, hrozí vodičovi za priestupok na mieste pokuta od 50 do 650 eur. Pri zranení osôb však môže byť skutok kvalifikovaný ako neúmyselný trestný čin,“ doplnila polícia.

Vodiči sú povinní zotrvať na mieste udalosti a situáciu riešiť. Ak tak neurobia, hrozí im v správnom konaní pokuta vo výške až do 1 000 eur, v závažnejšom prípade až do 1 300 eur a zákaz činnosti až do päť rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia