Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
12. apríla 2024, 13:51
Čas čítania 0:35

AKTUÁLNE: Na MS v hokeji nebudú Slovensko reprezentovať hokejisti z KHL. Dôvodom je, že nie sú k dispozícii

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zväz ľadového hokeja zverejnil stanovisko, v ktorom približuje dôvod neprítomnosti KHL hráčov.

Slovenský zväz ľadového hokeja rozhodol, že hráči KHL nebudú reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Česku. Zväz o správe informoval pred druhým prípravným zápasom Slovenska proti Švajčiarsku. 

Zväz vo svojom stanovisku uviedol, že „vzhľadom na to, že súčasní slovenskí reprezentanti pôsobiaci v KHL z rôznych dôvodov, či už zo zdravotných, z osobných, rodinných alebo iných, nie sú pred vrcholom sezóny k dispozícii pre potreby národného tímu, pre Výkonný výbor SZĽH a slovenskú reprezentáciu je táto téma týkajúca sa majstrovstiev sveta 2024 uzavretá“. 

Napriek tejto správe zväz verí, že trénerom sa podarí zložiť najsilnejší možný tím, ktorý bude na májových majstrovstvách sveta tešiť fanúšikov svojimi výkonmi. Slovenský zväz ľadového hokeja v stanovisku uviedol aj vieru v spojenie roztrieštenej slovenskej spoločnosti. Veria, že práve táto športová udalosť „pomôže zabudnúť na rozdielnosť názorov v spoločnosti a spojí národ tak, ako sa mu to v minulosti viackrát podarilo“.

Domov
Zdieľať
Diskusia