Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
18. mája 2023, 22:56
Čas čítania 0:27

AKTUÁLNE: Na Orave pátrajú po malom lietadle, ktoré zmizlo z radarov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Približne o 18.30 h svedkovia údajne počuli lietadlo v okolí Zázrivej.

Na Orave pátrajú po malom lietadle, ktoré vo štvrtok podvečer zmizlo z radarov. Pre TASR to potvrdil podpredseda Oravského záchranného systému Igor Janckulík.


„Polícia nás požiadala o pomoc pri pátraní po malom motorovom lietadle, ktoré pilotoval zrejme maďarský občan a išiel smerom na Poľsko,“ priblížil Janckulík.


Približne o 18.30 h svedkovia údajne počuli lietadlo v okolí Zázrivej. „Bola obrovská hmla, lietadlo nevideli, len počuli, že mu vynecháva motor,“ uviedol. Lietadlo sa stratilo z radarov približne o 18.45 h nad Oravskou Lesnou. Pilot vraj vyslal aj tzv. SOS signál.


„Máme informácie, že približne o päť minút neskôr išlo smerom na Novoť alebo Poľsko,“ dodal. Keďže lokalizácia nie je presná, je podľa neho potrebné prehľadávať relatívne veľké územie.

Domov
Zdieľať
Diskusia