Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
1. augusta 2023, 17:43
Čas čítania 0:45

MAPA: V niektorých okresoch Slovenska vydal SHMÚ výstrahy pred povodňami, intenzívny dážď bude vo viacerých krajoch

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy vo viacerých okresoch.

Pre viaceré okresy na západe a severe Slovenska platia počas utorka výstrahy pred povodňami z trvalého dažďa. Na západe a v strede Slovenska zároveň platia do stredajšej (2. 8.) noci výstrahy prvého stupňa pred dažďom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.


Hydrologická výstraha druhého stupňa pre okres Prievidza platí do utorka do 21.00 h. „Vzhľadom na predpokladané intenzívne zrážky očakávame výrazný vzostup vodných hladín aj s možnosťou prekročenia stupňov povodňovej aktivity, a to hlavne na toku Handlovka,“ uviedol SHMÚ. Výstraha prvého stupňa pred povodňami platí pre celé Záhorie – krajný západ, stredné Považie a Kysuce. Rovnako aj pre Bratislavu, Senec, Dunajskú Stredu, Pezinok, Žilinu – sever, Žilinu – Rajčanku, Zlaté Moravce, Topoľčany, Partizánske a Bánovce nad Bebravou.

Výstrahy prvého stupňa pred dažďom platia v utorok popoludní pre celý Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavský a Žilinský kraj, ale aj pre väčšinu okresov Banskobystrického kraja. Podľa SHMÚ sa v týchto lokalitách očakáva dážď s úhrnom zrážok 30 až 40 milimetrov.


Dážď sa očakáva aj do stredy 1.00 h v celom Nitrianskom kraji, vo väčšine okresov Banskobystrického a Žilinského kraja a v okresoch Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Prievidza, Dunajská Streda a Galanta.

SHMÚ
Zdroj: SHMÚ
SHMÚ
Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia