Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Florián Meričko
31. augusta 2023, 7:21
Čas čítania 0:56

VIDEO: „Nulitná“ košická advokátka je späť. Zobrali ju na policajnú stanicu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Adriana Krajníková sa preslávila najmä počas obdobia koronavírusu, keď ľudí nabádala, aby nedodržiavali opatrenia.

Košickí policajti museli počas sobotňajšieho dúhového pochodu v centre Košíc niekoľkokrát zasahovať pre viaceré incidenty. Tie zapríčinili priaznivci politickej strany ĽSNS, ktorí počas festivalu Pride Košice narúšali pokojný priebeh verejnej udalosti. Z akcie v centre mesta vzniklo aj video, na ktorom polícia zasahovala proti kontroverznej advokátke Adriane Krajníkovej, informujú Topky.

Tú museli na policajnú stanicu previezť potom, čo odmietla uposlúchnuť opakované výzvy mužov zákona, aby sa legitimovala. Krajníková však policajtov ignorovala a odmietla sa preukázať.

Sledujete ma už? Mali by ste, tvrdila policajtom

Z incidentu vznikol aj videozáznam, na ktorom vidieť, ako kontroverzná advokátka kladie policajtom pasívny odpor. Natočil ho jeden z jej známych. „Viete, kto som? Ja som Adriana Krajníková, sledujete ma už? Mali by ste,“ adresovala prítomným policajtom.

„Svojím konaním vyvolala dôvodnú obavu z narušenia pokojného priebehu zhromaždenia a odmietla reagovať na opakovanú výzvu hliadky, aby preukázala svoju totožnosť,“ uviedla policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Dodala však, že po prevoze na policajnú stanicu a zistení totožnosti bola Krajníková ihneď prepustená.

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

Krajníková na seba upozornila počas obdobia koronavírusu. Viackrát sa objavila v konšpiračných médiách, odmietala nosenie rúška a očkovanie a ľudí na sociálnych sieťach nabádala, aby nerešpektovali opatrenia. Problémy mala aj v Slovenskej advokátskej komore, ktorá ju verejne napomenula a pozastavila jej výkon.

Domov
Zdieľať
Diskusia