Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. septembra 2023, 17:13
Čas čítania 0:37

Úsek diaľnice D1 pri Bratislave už nebude zadarmo. Cestári ukončili práce, vodiči musia mať platnú diaľničnú známku

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Úsek opätovne spoplatnia po ukončení rekonštrukčných prác na Seneckej ceste.

Slovenská správa ciest v piatok 8. septembra ukončí rekonštrukčné práce na Seneckej ceste. To znamená, že sa končí aj dočasné vyňatie úseku diaľnice D1 z povinnosti úhrady diaľničnej známky. Od 11. septembra tohto roku tak vodiči opäť budú musieť mať platnú diaľničnú známku. Informoval o tom v stredu Martin Petro z odboru komunikácie ministerstva dopravy.

„Verím, že sme týmto krokom pomohli vodičom, aby nestáli v kolónach počas obmedzení, ktoré priniesla rekonštrukcia cesty. Radi takto pomôžeme aj počas ďalších opráv tých ciest prvej triedy, kde sa budú dať blízke úseky diaľnic a rýchlostných ciest zadarmo využívať ako obchádzky. Chceme, aby obmedzenia a uzávery pri opravách ciest ovplyvnili vodičov čo najmenej,“ priblížil minister rezortu Pavol Lančarič.

Dočasne zadarmo bol konkrétne úsek od prípojky Bratislava – Zlaté piesky, križovatka diaľnice D1 s cestou I/61 po prípojku Bernolákovo, križovatka diaľnice D1 s cestou II/127 v oboch smeroch. Tento úsek bude opäť spoplatnený od polnoci z nedele (10. 9.) na pondelok (11. 9.).

Diaľnica D1.
Diaľnica D1. Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Domov
Zdieľať
Diskusia