Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
12. septembra 2023, 15:30
Čas čítania 0:42

V Levoči vyhlásili mimoriadnu situáciu. Neďaleko mesta sa prepadol most, časť obyvateľov je odrezaná od sveta

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V Levočskej Doline pri Levoči sa v utorok ráno prepadol most.

V Levočskej Doline pri Levoči sa v utorok ráno prepadol most, časť miestneho obyvateľstva je tak odrezaná od sveta. Potvrdila to Vladimíra Novotná Čajová z Mestského úradu v Levoči s tým, že v meste v dôsledku toho vyhlásili mimoriadnu situáciu.

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove potvrdil, že na mieste zasahujú traja príslušníci z Levoče s jedným kusom techniky. „Na poškodenom moste je domiešavač, z ktorého prečerpávajú betón,“ uviedol.

Vozidlo sa stále nachádza na poškodenom moste

K prepadnutiu mostnej konštrukcie došlo okolo 8. hodiny. Pri dopravnej nehode sa podľa Novotnej Čajovej nikto nezranil, znemožnený bol však prejazd motorovými vozidlami približne pre 30 ľudí žijúcich v tejto lokalite.

„Pri prejazde vozidla, ktoré prevážalo betón na stavebné práce cez mostné teleso, došlo k deštrukcii tohto mosta a následnému uviaznutia vozidla,“ uviedla s tým, že Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja v súčinnosti s mestom pracujú na dodávke, osadení a montáži dočasného pontónového mosta, čím sa obnoví možnosť prechodu pre miestne obyvateľstvo.

„Rieši sa aj vyslobodenie uviaznutého vozidla na poškodenom moste,“ uzavrela Novotná Čajová.

Domov
Zdieľať
Diskusia