Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
13. septembra 2023, 14:28
Čas čítania 0:27

Chceš dostať vodičský preukaz úplne zadarmo? Slovensko chystá nový projekt, cez ktorý bude poskytovať bezplatné kurzy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Po nedávnej iniciatíve Nestrať prácu – vzdelávaj sa, v ktorej ministerstvo práce ponúkalo bezplatné vodičské preukazy pre profesionálnych vodičov, štát chystá ďalší projekt.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje projekt, ktorý záujemcom opäť poskytne možnosť uchádzať sa o bezplatný vodičský preukaz, informuje portál topspeed.sk.

„Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje v spolupráci s Európskou komisiou národný projekt na podporu zamestnateľnosti. Momentálne prebieha príprava projektu v rámci implementácie programu Slovensko 2021 – 2027,“ potvrdilo ministerstvo. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Iniciatíva sa zrejme bude podobať predchádzajúcemu projektu Nestrať prácu – vzdelávaj sa, ktorá adeptom ponúkala 100-percentné preplatenie vodičských preukazov pre profesionálnych vodičov. Išlo napríklad o preukazy typu C na nákladné autá alebo typu D na autobusy. 

Nárok naň mali nielen ľudia bez práce, ale aj zamestnanci, ktorí sa z obavy o stratu práce rozhodli prekvalifikovať na profesionálnych vodičov. 

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer, TASR/Štefan Puškáš
Domov
Zdieľať
Diskusia